Електромонтажні роботи при підключенні до електромережі
Електромонтажні роботи при підключенні до електромережі заміського будинку
Роботи, пов'язані з підключенням внутрішньої мережі, виходять далеко за межі елементарного електричного з'єднання верхніх затискачів ввідного автомата і магістральної мережі Ліній електро передач.
Технічні нюанси та труднощі в цій справі обумовлені тим, що відгалуження від Ліній електро передач і сам введення фактично залишаються без захисту від надструмів коротких замикань. Адже на опорі в місці виконання відгалуження в загальному випадку відсутні всякі апарати захисту.
Тому коротке замикання в відгалуженні загрожує елементарним пожежею, бо гаряча дуга між провідниками в разі цього самого КЗ буде тягнутися до самого руйнування цих нещасних провідників. Для апаратури на підстанції при цьому аварійного режиму не настане: не той рівень струму. Відповідно, захисного відключення не відбудеться.
Найбільш небезпечна така ситуація зі зрозумілих причин для дерев'яних будинків. А найнебезпечнішим у частині коротких замикань місцем відгалуження є стінна проходка. У цьому місці діють відразу кілька факторів:
1) небезпечно близько від проводу розташовані горючі будівельні матеріали;
2) кромки отвору стіновий проходки можуть пошкодити ізоляцію або оболонку кабелю;
3) обмежені умови в межах стіновий проходки заважають відведення тепла.
З перерахованих причин у більшості випадків енергозбутової компанії в технічних умовах висувають пряма вимога установки на зовнішній стороні стіни будинку додаткового (первинного) комутаційного апарата в пломбируемом боксі.
По-перше, такий апарат дозволить екстрено вручну знеструмити лінію і побутову мережу в разі виникнення пожежі або іншої аварійної ситуації. А по-друге, апарат може врятувати від загоряння як такого, вчасно відключивши лінію, уражену струмом короткого замикання.
Таким чином, відгалуження від ЛЕП приймає наступний вигляд за ступенями:
1) опора ЛЕП;
2) провід СИП, підключений до магістралі за допомогою проколюють затискачів або звичайних затискачів типу «горіх»;
3) комутаційний апарат на зовнішній стіні будівлі;
4) кабель ВВГнг від комутаційного апарата до вступного апарату або лічильником у збірному общедомовом щиті;
5) загальнобудинковий щит із вступним та груповими автоматами і з лічильником електроенергії.
Тепер пройдемося по кожному пункту окремо.
Опора ЛЕП найчастіше вже існує. Але якщо відстань від неї до вашого дому перевищує 25 метрів, то ситуація вимагає установки додаткової, проміжної опори (якщо ваше відгалуження теж буде виконано по повітряній лінії, зрозуміло). Таким чином, відстань між сусідніми опорами нормується, а висота лінії СІП від землі не повинна бути менше чотирьох метрів.
Провід СІП використовується виключно для повітряної лінії, підземну кабельну лінію слід виконувати спеціальним, броньованим кабелем. Найбільш популярним проводом для підключення заміського будинку є чотирижильний СІП-4 з перетином жив 25 або 16 кв. мм. Причому, якщо введення однофазний, то одна з жил буде резервною.
Як правильно зробити введення в будинок за допомогою СІП
СІП також можна монтувати по стіні будинку і по іншим будівельним конструкціям за умови використання спеціальної арматури, з придбанням якої проблем не буває. Тобто, цілком можливо підвести СІП до одного місця на стіні будівлі, а первинний комутаційний апарат і стінну проходку розмістити зовсім в іншому місці.
В якості первинного комутаційного апарата можна використати звичайний автоматичний вимикач підвищеного в опломбованому боксі, або рубильник з плавкими вставками. І бокс, і рубильник повинні мати достатню ступінь захисту від зовнішніх впливів (IP), щоб їх можна було ставити на відкритому повітрі.
У місця установки первинного комутаційного апарата зручно розташувати і пристрій повторного заземлення, яке в загальному випадку являє собою три вертикальних сталевих електрода (прутка) діаметром 16 мм і довжиною 2,5-3 метри. Електроди з'єднуються між собою привареною сталевою смугою 4*40 мм Докладніше про це дивіться тут: Пристрій заземлення для заміського будинку
Ця ж смуга від заземлюючого пристрою виводиться на стіну будинку для підключення до вступної нульовою колодці апарату на стіні будинку, або до корпусу цього апарату, якщо він металевий. Підключення виконується мідним неизолированным гнучким провідником, переріз якого не поступається перерізу вступного провідника ВВГнг, що йде від первинного комутаційного апарата до общедомовому щита.
Таким чином, поділ нульового провідника на провідники РЕ і N відбувається саме тут, у повторного заземлюючого пристрою, на корпусі пломбуємого комутаційного апарата, або на спеціальній нульової шини.
Кабель ВВГнг, що йде від первинного комутаційного апарата, вже буде мати три жили у разі однофазного введення і п'ять жив у разі введення трифазного. Найбільш популярні перетину його робочих жив становлять 6; 10 і 16 кв. мм.
Для монтажу по зовнішній стіні будинку цей кабель краще сховати в гофровану трубу ПВХ або ПНД, а по внутрішній стороні стіни його можна провести будь-яким із способів, передбачених ПУЕ: в трубі, кабель-каналі, в штрабі, по намету штукатурки і так далі.
Важливо захистити цей кабель до самої стінової проходці. Для цього зазвичай використовується сталева заставна трубка ВГП, довжина якої відповідає товщині стіни будинку. Після монтажу кабелю цю трубку необхідно заповнити негорючим будівельним матеріалом.
Раніше для цієї мети використовувалася азбестова нитка, але сьогодні азбест не в пошані і перевага віддається спеціальним будівельним сумішам або вогнетривкої монтажній піні.
Кабель ВВГнг заводится в домовой щит и садится либо на верхние зажимы вводного автомата, либо на зажимы прибора учета расхода электроэнергии, в зависимости от конкретных технических условий на подключение. Состав и размер щита определяется владельцем дома самостоятельно.
Несколько слов можно сказать о тех случаях, когда ввод в дом выполняется подземной кабельной линией. Такое техническое решение не особенно популярно, потому что предполагает значительный объем земляных работ, использование более дорогого кабеля, сигнальной ленты, кирпичей и стальных труб для защиты линии.
Але первинний комутаційний апарат, а часто і прилад обліку при влаштуванні такого введення, розміщуються не на зовнішній стороні стіни будинку, а на опорі. Сам же кабель вводиться безпосередньо в трубі цокольне приміщення будинку, або підвал, де й улаштовується загальнобудинковий щит.
- КАБЕЛЬ ДЛЯ ПРОКЛАДКИ В ЗЕМЛІ СИЛОВИЙ КАБЕЛЬ. КАБЕЛЬ АЛЮМІНІЄВИЙ. КАБЕЛЬ МІДНИЙ.АВБбШв ГОСТ 16442-80,ТУ У 31.3-00214534-048:2007 Кабелі силові з алюмінієвими ТПЖ, з ізоляцією з ПВХ пластикату, броньовані сталевими оцинкованими стрічками, з захисним шлангом з ПВХ пластикату Кабелі застосовуються для прокладки: • одиночної прокладкою • у приміщеннях, в сухих каналах і тунелях, в умовах агресивного середовища • у місцях, де можливі механічні впливи на кабель, в т. ч. незначні розтягуючі зусилля Можливе виготовлення кабелю з багатодротовими токопрПовна версія статті
- П'ятижильний КАБЕЛЬ - ПРОВІД #ВВГ #АВВГ #АВББШВ #ВББШВП'ятижильний КАБЕЛЬ - ПРОВІД СИЛОВИЙ КАБЕЛЬ КАБЕЛЬ СИЛОВИЙ АЛЮМІНІЄВИЙ КАБЕЛЬ, МІДНИЙ КАБЕЛЬ БРОНЬОВАНИЙ МІДНИЙ КАБЕЛЬ БРОНЬОВАНИЙ КАБЕЛЬПовна версія статті